Zahuštění vlasů pomocí moderních technologií dokáže přirozeně zakrýt pleš

zahuštění vlasů

Zbavit se lysin a pleše na hlavě není v dnešní době vůbec nereálné, stačí podstoupit proces zahuštění vlasů na specializované klinice. V tomto směru existuje skutečně inovativní, stále se vyvíjející metoda transplantace vlasů, která se před pár desítkami let objevila také České republice. Chcete vědět, o co přesně se jedná, jak celý proces probíhá a jaká bude konečná cení? Pak si přečtěte následující řádky, které vás s celou procedurou seznámí. Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů či začínající plešatění, budou se vám tyto informace určitě hodit.

Zahuštění vlasů vlastními štěpy – operační postup

Některým pánům pleš vyloženě sluší a spousta žen ji považuje za symbol mužnosti. Další se ale vypadáváním vlasů trápí a rádi by získali zpět svou hustou kštici. Zejména u žen se jedná o nežádoucí efekt spojený především s hormonálními změnami. Naštěstí žijeme v moderní době, věda neustále postupuje vpřed a s ní i metody estetické medicíny.

Momentálně je nejefektivnějším zákrokem pro zahuštění vlasů transplantace vlastními vlasovými folikuly. Tento způsob je zcela bezbolestný. Klientovi je totiž před samotnou aplikací štěpů zavedeno injekční stříkačkou do pokožky hlavy anestetikum, které ošetřovanou oblast znecitliví. Následně jsou odebrány štěpy z místa, kde jsou vlasy husté a zdravé a vloženy do předem připravených kanálků v oblasti lysiny. Tímto způsobem je aplikováno takové množství folikulů, aby bylo prořídlé místo zcela zakryto, a zároveň tím neutrpěla oblast, z níž se štěpy odebírají.

Kdo je vhodným kandidátem na zákrok

Ideálním pacientem pro transplantaci je každý, kdo trpí nadměrným vypadáváním vlasů nebo plešatostí a zároveň má na hlavě oblast, z níž je možné odebrat štěp. To znamená takové místo, na němž je vlasů ještě dostatek a jsou zdravé. Nejčastěji navštěvují kliniky pacienti trpící androgenní alopecií. Ta postihuje především pánskou část populace, ale může se objevit také u žen, kde se projevuje výrazným řídnutím vlasů zejména v oblasti pěšinky. Androgenní alopecie je dědičná, takže máte-li v rodině někoho s touto poruchou, je pravděpodobné, že se vyskytne i u vás. Zejména pokud jste muž.

Základní stupně plešatosti

Většina odborníků se při trichologickém vyšetření řídí tzv. Norwoodovou stupnicí plešatosti, podle níž určí v jakém stádiu plešatění se nacházíte. Tato stupnice definuje dva základní typy plešatosti:

1. Běžný typ – v tomto případě dochází postupně ke ztrátě vlasů v oblasti čela a temene. Lysiny v těchto místech se postupně zvětšují. V některých případech se v určité fázi vypadávání zastaví, aniž by se lysiny propojily v jednu celistvou holou plochu, u jiných však postupem času dojde k dosažení takzvané hippokratovské pleše. I v této fázi se však problém dá stále řešit, pokud vám zbyl dostatek vlasů ve spodní části hlavy.

2. Typ “A” – tento druh plešatění je méně častý a projevuje se výrazným úbytkem vlasů od čela směrem dozadu k temeni. Temena však lysina nikdy nedosáhne.

Na kolik peněz vás procedura vyjde

Cena za transplantaci vlasů není zrovna nízká, ale je potřeba si uvědomit, že se jedná o jednorázovou investici s trvalým účinkem. Představte si, kolik byste během 10 let utratili peněz za různé kosmetické přípravky na podporu růstu, doplňky stravy, neúčinné procedury, a podobně. Než se objednáte na zákrok, zvažte, zda máte k dispozici dostatek peněz, které v budoucnu nebudete potřebovat.

Poplatek za proceduru se obvykle pohybuje v rozmezí 80 – 130 tisíc korun. Náklady jsou vysoké, jelikož se jedná o odbornou práci, kterou nemůže provádět jen tak někdo, a k níž je třeba drahých moderních přístrojů. Mnoho klinik nabízí svým klientům možnost financovat zákrok prostřednictvím úvěru od jejich smluvního partnera. Zjistěte si předem, zda takovou službu poskytuje i podnik, kam máte namířeno. Třeba nakonec nebudete muset mít ani tolik vlastních prostředků.

A jste na konci článku. Právě jste udělali první krok k tomu, abyste získali zpět svou hřívu a s ní i sebevědomí! Nyní už víte, jaká metoda pr zahuštění vlasů je nejefektivnější a vyplatí se do ní investovat. Dočetli jste se nejen, na kolik vás zákrok vyjde peněz, ale také kdo je vhodným pacientem a jak procedura probíhá. Dalším krokem, který vás teď čeká, je objednání na kliniku.

A jak válčíte s nadměrným vypadáváním vlasů vy? Doporučili byste ostatním nějaké šikovné tipy, které vám pomohli? Nebo jste svůj boj už vzdali a pěstíte si mužnou pleš? Nebojte se sdílet s námi své zkušenosti v komentářích, budeme za ně rádi!