Svářečka už zdaleka není tolik nedostupným zařízením, kterému by nemohlo patřit čestné místo ve vaší domácí dílně. Oceníte ji zejména v případě, kdy je potřeba opravit branku, vyspravit plot či vyrobit konstrukci pro zahradní posezení. Vsadíte-li na správný typ, uvidíte, že svařování v domácích podmínkách není nic složitého.
K čemu ji využijete?
Toto je základní otázka, kterou byste si měli při výběru svářečky položit. V případě, že budete svářečku používat jen v rámci kutilských prací, nepotřebujete špičkový nástroj. Ovšem i tak byste se neměli řídit jen podle ceny. Pozornost věnujte důležitým technickým parametrům, mezi něž se řadí příkon. Pro běžné svařování si vystačíte s příkonem 2000-5000 W. Dále se zajímejte o hodnotu maximálního svářecího proudu, která by měla dosahovat alespoň 160 A. Stěžejním parametrem je u svářečky zatěžovatel, který říká, jak dlouho může být v provozu. To je udáváno v 10minutových svařovacích intervalech. Přeložíme-li označení 20 % při 140 A, můžeme svařovat 2 minuty proudem 140 A. Pak je třeba nechat 8 minut přístroj odpočinout.
Myslete na příslušenství
Naprosto nezbytnou pomůckou během svařování jsou svařovací kukly, jež slouží k bezpečnosti i lepší efektivnosti práce. Vybírat můžete z odklápěcích nebo samostvívacích modelů. Druhá varianta je mnohem modernější, neboť zatmavení kukly se velmi rychle přizpůsobuje aktuálním pracovním činnostem. Průzor kukly zůstává čirý, pokud zrovna nesvařujete. Pracujete-li se slitinou hliníku, přijdou vám vhod wolframové elektrody. Užívají se při svařování střídavým (AC) proudem, neboť vynikají perfektní stabilitou oblouku. Jedná se o jediný typ wolframových elektrod, které se nebrousí do špičky. Vše výše jmenované zakoupíte na jednom místě v internetovém obchodě, jemuž lze přezdívat svět svářeček.