Zdědili jste po prababičce dům, ale doslova před očima vám chátrá? Neinvestujte do jeho rekonstrukce, pravděpodobně jsou na tom špatně i rozvody elektřiny či jsou místnosti špatně dispozičně řešena. Raději se rozhodněte pro demolici a na místě zděděného příbytku postavte novou krásnou vilu, kterou vám bude kdekdo závidět.
Pokud jste se opravdu rozhodli pro demoliční práce, možná máte mnoho otázek, na které chcete znát odpověď. Vybrali jsme nejčastější otázky týkající se demolice a demoličních prací, zároveň jsme na ně také odpověděli.
Co je to demolice?
Na úvod je třeba si říct, co to vlastně je demolice. Pokud mluvíme o demolici, mluvíme o komplexním zbourání objektu, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním.
Co potřebuju k demolici?
Jelikož není demolice něco, co si usmyslíte a na druhý den provedete, možná se ptáte, co k tomu potřebujete. Potřebujete zejména demoliční výměr, což je úřední dokument, který vám vystaví buď příslušní místní stavební úřad, nebo obecní úřad. Tento dokument je jakýmsi povolením legálně odstranit danou stavbu. Zároveň se jedná o dokument, který budete potřebovat ve chvíli, kdy má dojít k výmazu objektu z katastru nemovitostí. Bez demoličního výměru to nepůjde.
Kromě toho budete potřebovat také projekt k demolici, který se zpracovává většinou na základě původní dokumentace k nemovitosti, pokud je tedy původní dokumentace k nemovitosti na světě. V opačném případě musí dojít k průzkumu objektu a k jeho následnému zaměření.
Na koho se v případě demolice obrátit?
Ptáte se, na koho se v případě demolice obrátit? Je jedno, jestli jste z Ostravy nebo Brna. Firem zaměřujících se na demolici je tolik! Demoliční práce a samozřejmě i následný svoz suti a demoličního odpadu zajistí firma KT – Ekologické domy, s. r. o., která vám mimo jiné vypracuje i zmiňovaný projekt k demolici.