Úspěšně jste zvládli myslivecké zkoušky, obdrželi zbrojní průkaz a nyní už jen čekáte na den, kdy se pochlubíte svým prvním úlovkem? Raději nechte nervozitu stranou, abyste místo zvěře neřešili prostřelené myslivecké klobouky vašich přátel, kteří také nosí myslivecké oblečení.
Lovecké zbraně prahnou po úlovcích
Pokud vám zrovna nechybí zbraně a střelivo, můžete využít šance se účastnit některého z pořádaných honů. V současné době se sem hodně zvou i lidé ze zahraničí, aby si vyzkoušeli své schopnosti i v jiných revírech. Čekají je ohromující zážitky v zemi, kde má myslivost hodně dlouhou tradici. V září se nejčastěji konají hony na divoké kachny, přičemž některá sdružení se postarají vlastními silami o jejich chov. Jeden hon zahrnuje i několik lečí, odehrávajících se na různých rybnících. Přítomní nezapomínají nosit lovecké kalhoty, myslivecké čepice a jiné lovecké oděvy. Na kachny se používají brokovnice, ale tím hlavním přítelem zůstává vycvičený pes, který rád skočí do vody pro postřelený kousek.
Myslivecké potřeby a zvyky
Mezi dávnými zvyklostmi najdete rozesílání pozvánek k honu. Někdy bývají dost nápadité a opatřené obrázkem právě loveného druhu zvěře. Jestliže se pozvaný rozhodne nejít, včas by se měl omluvit. Před samotným zahájením se seřadí osoby, které si oblékly lovecké oblečení, drží kulovnice a jiné lovecké potřeby. Proběhne řeč na uvítanou a seznámení s podrobným programem. Nesmí chybět ani poučení o dodržování bezpečnosti, aby nedošlo k nepříjemné nehodě. Poté se vytvoří menší skupinky a rozdělí se stanoviště kolem vody. Neznamená to, že když jste si přinesli veškeré myslivecké potřeby, že začnete střílet, jak se vám zrovna líbí. Přísně se dodržují zavedená pravidla. Společný lov nepovoluje střelbu na kachny ve vodě, lze praktikovat jen dostřelnou ránu, když není po ruce schopný pes.