Co by měl umět herní počítač a jak jej vybrat

herní PC

Herní počítače jsou pro vášnivé hráče tím nejdůležitějším. Jsou náročné na grafiku a procesor, proto musí být hlavně rychlé, aby se hry tzv. „nesekaly“.

Za herní počítač se nedá označit notebook, protože leckdy nemá takový výkon, aby obstál při hraní náročných her. Pojďte se s námi podívat co jer nejdůležitější, pokud jste se rozhodli pořídit si počítač na hraní her.

Kritéria pro výběr herního počítače

  • Kolik chcete za počítač zaplatit?
  • Jak často budete na PC hrát hry?
  • Budete chtít hrát i nové a připravované hry?
  • Budete investovat do monitoru, klávesnice a myši nebo již máte zakoupené?

Těchto několik kritérií vám s výběrem herního PC rozhodně ulehčí. Tak jako u jiných produktů, jsou i u tohoto důležité finanční prostředky, které chcete do nákupu investovat.

Jestliže budete hrát aktivně současné i nové hry, bude potřeba investovat do výkonnějšího počítače, který zvládne i ty nejnovější tituly. Nezapomínejte ani na monitor, klávesnici a herní myš. Toto příslušenství budete muset dokoupit, pokud je již nevlastníte.

Co by měl herní počítač mít?

Výkonná grafická karta

Grafická karta obstarává rychlost obrazu. Grafika je v počítači nejdražším komponentem. Ideální je pořídit tuto kartu poslední generace, která zajistí dostatečný výkon pro všechny typy her.

Paměť grafické karty volte s ohledem na požadavky her. Čím je paměť vyšší, tím je samozřejmě grafická karta výkonnější a zajistí plynulejší obraz. Paměť se doporučuje 4 – 8 GB, což pro hraní her bohatě stačí.

Nejznámějšími výrobci grafických karet jsou NVIDIA a AMD. Nabízí karty od těch nejslabších až po ty nejnadupanější. NVIDIA jako jednička na trhu má nejrozšířenější sortiment v oblasti grafických karet a nabízí tzv. sérii GeForce GTX a GeForce GT, ideální pro hraní her. AMD jako druhý největší výrobce má v sortimentu nabídku karet Radeom RX a Radeom RX Vega.

použité počítače

Procesor

Další důležitá část počítače, které nesmí dostatečný výkon chybět. I když je méně výkonný než grafická karta, je však zapotřebí aby grafiku nebrzdil, protože silná grafika s méně výkonným procesorem nebudou správně fungovat.

Na trhu jsou dnes dva výrobci procesorů. Jedná se o modely Intel a AMD. V případě Intel jsou dostupné třídy procesorů Core i3, Core i5, Core i7, Core i9. Konkurentem ja společnost AMD, která má dostupné procesory Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7 a Ryzen Threadripper.

Rychlá paměť RAM

Paměť RAM slouží pro uchovávání dat, která jsou rozpracovaná. V případě herních počítačů volte paměť RAM minimálně 8 GB, lépe však 16 GB nebo 32 GB.

Velikost harddisku

Nové hry jsou náročné kromě na grafiku a procesor i na velikost místa na harddisku. Pokud často hrajete náročné hry nebo máte nainstalováno více her, investujte do větší paměti disku.

Ta by měla být alespoň 1 TB nebo 2 TB. Můžete využít možnost koupit tzv. SSD disk, který je mnohem rychlejší než klasické HDD disky a může být určen jen pro systém, aby vše rychleji nabíhalo.

www.incomputer.cz

Repasované herní počítače

Nejlevnější herní PC se dají pořídit i jako repasované. Jedná se o použité počítače, které před dalším prodejem prochází náročným testováním a případnou výměnou vadných dílů. Jejich výhodou je zejména nízká cena, takže můžete pořídit repasované herní PC se slevou až 60 % oproti zcela novému modelu. Samozřejmostí je záruka na 12 měsíců.

Velký výběr repasovaných herních počítačů najdete např. na www.incomputer.cz , kde se specializují na repasovanou výpočetní techniku a mají stále nový a nový sortiment.