Prakticky v každé domácnosti najdeme pokojové rostliny. Mají nejen estetickou funkci, ale také tu zdravotní. Umí totiž čistit vzduch. Proto už dále neotálejte nad tím, jestli si pokojovky domů koupíte či nikoliv. Zkrátka to s nimi zkuste. Jen zvolte vhodné květináče, aby s vámi vydržely co nejdéle. Rozhodovat se můžete nejen podle materiálů (trendem jsou keramické květináče i ratanové květináče), ale taktéž podle několika dalších faktorů.
Výběr správného materiálu hraje roli
Jak již bylo nastíněno, mezi základní vlastnosti, podle kterých vybírat květináče patří i materiál, ze kterého je květináč vyroben. Obecně platí, abyste ho vybírali nejen dle rostliny, která v něm bude usazená, ale také dle zeminy, která do něj bude nasypaná.
Vždy však platí, že pokud si rostlinu přinesete domů v plastovém obalu z květinářství nebo hobbymarketu, měli byste ji co nejrychleji přesadit. Nikdy nevíte, v jaké zemině se nachází a jak dlouho v ní je. A každá rostlina si zaslouží přesazení.
Ne vždycky je větší lepší
Pamatujte také na to, že květináče nejsou vždycky lepší, když jsou větší. Ne všechny rostliny ve svých stádiích potřebují velký prostor pro růst. Některým stačí skutečně malé prostory, které jenom hustě zaplní.
Každá rostlina si však řekne, co má nejraději. Například takový kalokvět patří k typickým ukázkám toho, že čím menší nádoba je, tím lépe se rostlině daří.
Poté je to na vašich osobních preferencích
Pokud zvážíte to, co rostlina požaduje, respektive pokud to berete v potaz, můžete se poté zaměřit na výběr už podle svých vlastních kritérií. Nejoblíbenější jsou zpravidla keramické květináře, které se nabízí v několika barevných odstínech čili dokonale zapadají do interiéru. Samozřejmě nejsou pasé ani plastové alternativy, které jsou v porovnání s těmi keramickými zase o trochu levnější.
V posledních letech se staly hitem i kovové, respektive nerezové květináče, jež si nachází cestu do moderních industriálních interiérů.