Jste každoročně mezi prvními z těch, co začnou pokašlávat a posmrkávat ihned, jakmile se venku trochu ochladí? Oslabená obranyschopnost může pěkně znepříjemňovat život a omezovat nás v osobní i pracovní sféře. A jelikož opět začíná období virových infekcí, je třeba se preventivně obrnit doředu. Jak na to? Přečtěte si následující tipy!
Přírodní vitamíny v chutné formě
V létě je konzumace pestré stravy v podobě ovoce a zeleniny jednodušší, nabídka v obchodech je pestřejší a kvůli horkému počasí odlehčujeme svůj jídelníček od těžkých jídel a konzumujeme saláty a ovocné mísy. Na podzim a v zimě je ale třeba doplňovat zdravé látky do těla také, ideálně například pomocí citrusových plodů, banánů, hroznů, jablek a brusinek (ty mimochodem také efektivně chrání před záněty močových cest, kterými trpí nejčastěji ženy). Naučte se alespoň jednou denně sníst například ke snídani kousek ovoce. Ke své večeři připojte kromě brambor či rýže také nakrájenou zeleninu. Velice zdravá je červená paprika, cuketa, špenát, mrkev, brokolice, zelí, nebo také řeřicha.
“Hlavně se, prosím tě, teple oblékni!”
Jako byste zrovna slyšeli svoji matku? Jedná se sice o ohrané klišé, stále však v této větičce tkví spoustu pravdy. Nemusíte se nabalovat tlustými svetry a navlékat huňaté ponožky, daleko efektivnější je metoda vrstvení a kombinace několika tenčích materiálů dohromady. Ty mezi sebou vytvoří vzduchové izolanty, které k vám zimu a chlad nepustí. Nezapomínejte na zakrytý dekolt a krk.
Otužujte se
Bude to možná znít trochu protichůdně, ale i v chladném období se nebojte chodit na procházky, otužujete tím tělo a zvykáte jej na nastávající mrazíky. Pokud jste náchylnější k onemocnění, vyhýbejte se většímu seskupení lidí, avšak výlety do přírody nebo pouštění draka s ratolestí jsou vítanými aktivitami.
Když nemoc přeci jen udeří
A pokud se vám přeci jen nepodařilo podchytit všechny faktory, nebo děláte v zaměstnání, kde je třeba komunikovat s větším množstvím lidí, tím pádem je pro vás nemožné bacilům uniknout, máme pro vás tipy, jak se počínajících pocitů nemoci co nejrychleji zbavit a vyhnout se tak 2 týdnům ležení v posteli s horečkou a kašlem. Například sirup Amrobene, který můžete užívat jak vy, tak vaše děti (může se podávat i dětem v kojeneckém věku), je v kombinaci s přísunem dostatečného množství tekutin skvělým pomocníkem ke zbavení se vlhkého kašle, onemocnění dýchacích cest a zánětu vedlejších nosních dutin. Ambrobene se prodává i ve formě roztoku, tablet a tobolek, takže si můžete zvolit pro vás nejpříjemnější způsob podání. Nezapomínejte na bylinné či šípkové čaje se zázvorem, medem a citronem a místo cucavých bonbonů dejte šanci hrsti goji semínek, která obsahují množství aminokyselin prospívajících zdraví. Dalším mocným superhrdinou v boji proti onemocnění je echinacea, která vám ve formě šťávy vylisované z nati pomůže léčbu urychlit. A zdánlivě zcela obyčejný česnek a křen mohou svými antisepitckými účinky povzbudit oslabený organismus.